Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Kordelas Leśnika Polskiego dla Pana Juliana Czak

Kordelas Leśnika Polskiego dla Pana Juliana Czak

1 marca w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste wręczenie Kordelasa Leśnika Polskiego Panu Julianowi Czak – emerytowanemu pracownikowi Nadleśnictwa Ośno Lubuskie.

To najwyższe branżowe wyróżnienie zostało nadane Panu J. Czak przez Dyrektora Regionalnej Lasów Państwowych w Szczecinie, na wniosek Nadleśniczego Nadleśnictwa Ośno Lubuskie, za długoletnią służbę i wyjątkowe zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych
i działalność społeczną.

Pan Julian urodził się w 1926 roku w Wicynie koło Lwowa i po bardzo ciężkich doświadczeniach wojennych powrócił do Polski i osiadł w okolicach Lemierzyc. Pracę zawodową w lasach rozpoczął w 1946 roku jako manipulant i kontynuował ją na różnych stanowiskach. Odszedł na emeryturę w 1988 roku ze stanowiska leśniczego Leśnictwa Muszkowo, na którym był zatrudniony od 1953 roku.

Kordelas Leśnika Polskiego wręczyli: Andrzej Szelążek Dyrektor RDLP w Szczecinie, Krzysztof Sielecki Zastępca Dyrektora RDLP w Szczecinie oraz Sławomir Borzyszkowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Ośno Lubuskie.

 

Tekst i zdjęcia: Nadleśnictwo Ośno Lub.