Asset Publisher Asset Publisher

Zapraszamy na spotkanie z aktorami szczecińskiego Teatru Lalek „Pleciuga”

Ogród Dendrologiczny w Glinnej i obiekty edukacyjno-rekreacyjne w jego sąsiedztwie to doskonałe miejsca do wypoczynku – rodzinnego, w gronie znajomych lub samotnej ucieczki od zgiełku cywilizacji, czytania książek w otoczeniu pięknej przyrody lub rodzinnych zabaw na świeżym powietrzu.

Dlatego zapraszamy Państwa serdecznie na wyjątkowe spotkanie.

14 maja b.r. (niedziela) o godzinie 14.00 wspólnie z aktorami szczecińskiego Teatru Lalek „Pleciuga” pokażemy jak można wykorzystać pobyt w Glinnej do aktywnego spędzenia czasu w leśnej scenerii.

„Zróbmy bałagan” to wyjątkowy spektakl, który przeniesie nas do czasów dzieciństwa, gier podwórkowych  i radosnej zabawy bez telefonów i komputerów.

Teatr jest wszędzie… nawet w naszym domu czy na podwórku!

A gdyby tak spodnie zamieniły się w słonia? Czy skarpetki mogą zamienić się w kwiatek? A jak stworzyć saksofon? Czy ubrania służą tylko do noszenia?... Lalkę teatralną można zrobić naprawdę ze wszystkiego!

Dlatego spektaklowi towarzyszyć będą niezwykłe warsztaty dla dzieci (i nie tylko), w trakcie których odkrywać będziemy wspaniały świat zabawy, rozbudzającej kreatywność i zachęcającej do teatralnych zmagań – w domu, w lesie czy na podwórku

Początek spektaklu – godzina 14.00 (14 maja b.r.). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Miejsce – polana przy Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej (Gliniec 3 koło miejscowości Glinna) – uwaga – prosimy o zabranie kocyków, leżaków i innych przedmiotów, które staną się „elementami wyposażenia widowni na trawie” :-)

Wydarzenie będzie jednocześnie doskonałą okazją do zaprezentowania Państwu „Tajemniczej szafy” i zachęcenia Was do korzystania z jej zasobów. Znajdą się w niej książki, które możecie wypożyczyć na czas pobytu w Glinnej i skorzystać w trakcie relaksu na kocyku czy leżaku. Ukryjemy w niej również zestawy do gier i zabaw podwórkowych – będą doskonałą okazją do aktywnej zabawy np. z dziećmi. Czy pamiętacie Państwo jeszcze jak grało się w gumę? Klasy? Jak fajnie było pograć w badmintona czy pokopać wspólnie piłkę w rozgrywkach mini ligi? :-) Nasza Tajemnicza szafa służyć będzie pomocą :-)

Zachęcamy do zabrania koszy z przekąskami, kocyków, leżaków i innego wyposażenia które umili pobyt w plenerze i zachęci do wspólnego biesiadowania na wiosennej, zielonej trawie.

UWAGA – Z UWAGI NA PLENEROWY CHARAKTER SPOTKANIA, W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA NIEKORZYSTNYCH WARUNKÓW POGODOWYCH (NP. DESZCZ, SILNY WIATR), W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW, ORGANIZATORÓW I PODMIOTÓW WSPÓŁPRACUJĄCYCH WYDARZENIE ZOSTANIE ODWOŁANE. INFORMACJA O DECYZJI ORGANIZATORA ZOSTANIE PODANA NA STRONIE INTERNETOWEJ WWW.GRYFINO.SZCZECIN.LASY.GOV.PL Z CO NAJMNIEJ JEDNODNIOWYM WYPRZEDZENIEM. O NOWYM TERMINIE WYDARZENIA ORGANIZATOR POINFORMUJE ZA POŚREDNICTWEM STRONY INTERNETOWEJ WWW.GRYFINO.SZCZECIN.LASY.GOV.PL

Teatr Lalek Pleciuga - Zróbmy bałagan

Twórcy przedstawienia:

Rafał Hajdukiewicz

Paulina Lenart-Majtas

Kasia Majewska

Edyta Niewińska-Van der Moeren

Maciej Sikorski

Muzyka: Piotr Klimek

Premiera 12 czerwca 2021

 

Informacje dodatkowe/regulamin

1. Organizatorem wydarzenia jest Nadleśnictwo Gryfino z siedzibą w Gryfinie ul. 1 Maja 4. Parterem wydarzenia jest Teatr Lalek Pleciuga, plac Teatralny 1, 71-405 Szczecin

2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

3. Organizator nie zapewnia transportu na wydarzenie (dojazd uczestników odbywa się na koszt własny).

4. Organizator i podmiot współpracujący nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia losowe i nieszczęśliwe wypadki uczestników, mogące mieć miejsce w trakcie wydarzenia. Dzieci do 16 roku życia mogą wziąć udział w nim udział wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

5. Uczestnicy wydarzenia biorą w nim udział na własne ryzyko i odpowiedzialność.

6. Uczestnicy nie mogą domagać się od Organizatora pokrycia jakichkolwiek kosztów udziału w wydarzeniu.

7. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia bez podania przyczyny. Informacja o odwołaniu wydarzenia zostanie podana na stronie internetowej www.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.

8. Jednocześnie informujemy, że z uwagi na plenerowy charakter spotkania, w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych (np. deszcz, silny wiatr), w trosce o bezpieczeństwo uczestników, organizatorów i podmiotów współpracujących będą one przesłanką obligatoryjną do odwołania wydarzenia. Informacja o decyzji organizatora zostanie podana na stronie internetowej www.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. O nowym terminie wydarzenia organizator poinformuje za pośrednictwem strony internetowej www.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl

9. Udział wydarzeniu jest akceptacją niniejszego regulaminu.

Fot. Canva