Asset Publisher Asset Publisher

Uwaga! Konkurs dla amatorów grzybobrania

Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu „Znajdź olbrzyma”

Wraz z nadejściem „babiego lata” w okolicznych lasach pojawiły się co roku wyczekiwane grzyby. Dlatego Nadleśnictwo Resko zaprasza na jesienne spotkanie z przyrodą i po raz kolejny ogłasza konkurs dla wszystkich miłośników grzybobrania z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Do konkursu może przystąpić każdy grzybiarz, który swoim zdaniem znalazł największy okaz grzyba – liczą się wszystkie popularne gatunki jadalne, w tym roku także uwielbiane przez wszystkich kanie. W konkursie nie będą uznawane inne grzyby blaszkowe i oczywiście te pod ochroną, których nie należy zbierać.
 

Zebrany egzemplarz należy okazać w siedzibie Nadleśnictwa przy ul. Chopina 12 w Resku celem dokonania pomiaru i pamiątkowego zdjęcia lub przesłać wyraźną fotografię gatunku z udokumentowanym pomiarem (np. centymetrem krawieckim) elektronicznie na adres e-mail ewa.simonowicz@szczecin.lasy.gov.pl. Do klasyfikacji będzie liczyć się suma obwodu kapelusza i długości trzonka w mm.

Przy zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko znalazcy, adres e-mail i/lub nr telefonu, miejsce zbioru (najbliższa miejscowość, gmina), a w przypadku zgłoszenia elektronicznego w formie zdjęcia - dodatkowo nazwę gatunkową grzyba, obwód kapelusza i długość trzonka w mm.

Konkurs trwa od 10 września do 31 października br. Zgłoszenia można przesyłać do 2 listopada.

Zwycięzca otrzyma nagrodę – zestaw grzybiarza!

 

Zanim ruszysz na poszukiwania olbrzymów, koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu, z którego dowiesz się o wszystkich szczegółach!

Podczas grzybobrania pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa i „leśnym savoir vivre”. Zapoznaj się z zasadami grzybiarza.

 

Czekamy na olbrzymy! Powodzenia!