Asset Publisher Asset Publisher

Relacja z happeningu - Harmonia

W czwartkowe popołudnie 18 sierpnia br., mieszkańcy Szczecina dzięki muzykom z International Lutosławski Youth Orchestra mieli okazję poczuć przedsmak rozpoczynającego się 21 września Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM, który zaciera granice między dziedzinami sztuki, łączy gatunki oraz miesza style muzyczne. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu MDF będzie HARMONIA.

To właśnie tego dnia w holu Filharmonii Szczecińskiej miał miejsce Happening, którego głównym bohaterem było DRZEWO –(Lipa europejska 'Pallida') podarowana przez Nadleśnictwo Kliniska. Symbolizuje ona związek człowieka z otaczającą go naturą. Wokół niej muzycy stworzyli wielobarwną żywą mandalę grając harmonijne dźwięki, a zebrane osoby mogły zawiesić na niej swoje intencje zapisane na kartkach papieru, następnie w poniedziałek 22 sierpnia br., lipa zostanie posadzona na pobliskiej Łące Kany, stając się symbolem dążenia do harmonii w mieście.

To nie była jedyna atrakcja tego wieczoru. Leśnicy Nadleśnictwa Kliniska przygotowali stoisko promocyjno-edukacyjne, przy którym chętni mogli wziąć udział w konkursach i quizach wiedzy o lesie i przy okazji wygrać ciekawe nagrody. Na zakończenie happeningu rozdawane były sadzonki krzewów przygotowane przez Lasy Państwowe.

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalu, podczas którego spróbujmy wspólnie odnaleźć harmonię między naturą, człowiekiem i przestrzenią miejską.