Asset Publisher Asset Publisher

Puszczaki zapraszają do puszczy!!

Schyłek wakacji i wrzesień, są idealne na….. poszukiwanie Puszczaków ;-)

Ukryte w zielonej gęstwinie Puszczy Bukowej, urocze leśne skrzaty czekają na Wasze odwiedziny.

Wystarczy wybrać się z mapą, na wskazany na niej „Puszczakowy Szlak” i spróbować odnaleźć wszystkich wesołków, ich domek i anioła, który strzeże całej gromadki. (MAPA DO POBRANIA TUTAJ i TUTAJ)

Zróbcie zdjęcia minimum 5 odnalezionych płaskorzeźb leśnych skrzatów, ich chatki lub aniołka (wszystkich płaskorzeźb jest 9). Możecie również załączyć dodatkowo swoje zdjęcie z wybranym Puszczakiem. Zdjęcia prześlijcie nam na adres gryfino@szczecin.lasy.gov.pl z podaniem w treści maila wyłącznie imienia i numeru telefonu do kontaktu (w tytule wiadomości prosimy dopisać – Puszczaki). Termin nadsyłania zdjęć (i pobytu Puszczaków na szlaku ;-)) do 30 września 2021 r.

Dla wszystkich, którzy wezmą udział w zabawie i prześlą zajęcia odnalezionych skrzatów mamy drobne nagrody – niespodzianki. Spośród uczestników zabawy wylosujemy też 2 osoby, które otrzymają od nas na pamiątkę wybranego przez siebie Puszczaka. A może przyjdzie Wam ochota na wymyślenie imion dla odnalezionych skrzatów? Nagroda dodatkowa też się znajdzie :)

Jak znaleźć w terenie wesołą gromadkę? Wyruszamy z miejsca postoju pojazdów „Serce Puszczy” (niedaleko miejscowości Kołowo - mapa), podążając zgodnie z mapą, wyznaczonym puszczakowym szlakiem. A dokładniej - wychodzimy z miejsca postoju Serce Puszczy przy tablicy z mapą turystyczną - w głębi obiektu, pokonujemy krótki odcinek żółtego szlaku turystycznego do rozwidlenia dróg przy wielkim buku, skręcam w lewo w kierunku Drogi Górskiej, a następnie przy pomniku przyrody Lipa Pokoju znów w lewo kierując się na powrót do miejsca postoju Serce Puszczy). Szlak liczy sobie około 600 metrów. Rozglądajcie się uważnie. Każdy z wesołków ukrył się przy szlaku na osobnym drzewie (nie trzeba schodzić daleko ze scieżek w głąb lasu, płaskorzeźby znajdują się w odległości około 1-3 metrów od nich), na wysokości około 4-5 metrów.

Las jest przestrzenią sztuki

Autorem bajkowych Puszczaków jest Marek Piwoński – artysta rzeźbiarz, wykonujący prace m.in. w unikatowym stylu - strukturyzacji rzeźby palonej (metoda opatentowana przez Pana Marka w Urzędzie Patentowym RP, na prace w drewnie wszystkich drzew iglastych). Przygoda z tą formą artystycznego wyrazu rozpoczęła się wraz z pierwszymi rzeźbami (sakralnymi), które powstały z drewna krokwi, nadpalonych w trakcie wielkiego pożaru katedry w Sosnowcu. Ogień akcentuje desenie w nadpalonym drewnie, a strukturyzacja dodatkowo podkreśla niezwykły charakter rzeźb. Poza pracami powstającymi w tak nietypowy sposób artysta wykorzystuje często topolową korę oraz drewno pochodzące z innych gatunków drzew, tworząc niezliczone większe lub mniejsze ale zawsze dzieła sztuki. Jego muzą jest żona – Beata – obdarzona równie niezwykłym talentem, której dotyk zmienia drewno w prawdziwe cudeńka (aniołek jest dziełem Pani Beaty). Pasja, która łączy tych dwoje jest dla wielu prawdziwą inspiracją.

Jeśli i Ty jesteś twórcą, posiadasz pasję, realizujesz się w rzeźbie, fotografii, malarstwie lub innej dziedzinie sztuki i chciałabyś/chciałbyś pochwalić się talentem, który możemy oprawić w leśną scenerię zapraszamy do kontaktu (gryfino@szczecin.lasy.gov.pl).

Regulamin wydarzenia "Puszczaki zapraszają do puszczy":

- Organizatorem wydarzenia jest Nadleśnictwo Gryfino z siedzibą w Gryfinie ul. 1 Maja 4 (74-100).

- Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

- Przesłanie zdjęć w celu otrzymania nagrody – niespodzianki, oraz wzięcia udziału w losowaniu „Puszczaków” wymaga podania imienia oraz numeru telefonu do kontaktu w sprawie jej odbioru.

- O terminie i miejscu odbioru nagrody Uczestnicy wydarzenia zostaną powiadomieni odrębnie i telefonicznie.

- Dane osobowe uczestników wydarzenia, służące do ewentualnej wysyłki nagród będą przetwarzane wyłącznie w przedmiotowym celu. Wysyłka nagród odbędzie się w terminie do 30 dni od poinformowania Uczestnika. Wysyłka nagród może ulec wydłużeniu w przypadku wystąpienia okoliczności, na które organizator nie ma wpływu. O zaistniałych zmianach organizator poinformuje odrębnie każdego z uczestników telefonicznie.

- Organizator wydarzenia nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki, szkody i zdarzenia losowe, dotyczące zdrowia i życia uczestników wydarzenia. Uczestnicy biorą w nim udział na własną odpowiedzialność.

- Przysyłając zdjęcia, na których uwidoczniony jest wizerunek uczestników wydarzenia "Puszczaki zapraszają do puszczy", uczestnicy wydarzenia „Puszczaki zapraszają do puszczy” wyrażają dobrowolnie i świadomie zgodę na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych w postaci wizerunku i imienia na cele związane z realizacją wydarzenia. Zgoda dotyczy fotografii przedstawiającej całą sylwetkę oraz portret. Zgoda na przetwarzanie wizerunku obejmuje rozpowszechnianie wizerunku w celach promocyjnych oraz informacyjnych związanych z wydarzeniem „Puszczaki zapraszają do Puszczy”. Zgoda obejmuje rozpowszechnianie poprzez umieszczenie na stronie internetowej, wydruk, zamieszczenie w folderze, czasopiśmie, Internecie. Zgoda do ww. celów następuje nieodpłatnie, bez ograniczeń czasowych i terytorialnych.

- Fotografie płaskorzeźb bez wizerunku uczestników wydarzenia "Puszczaki zapraszają do puszczy" nie będą wykorzystywane przez organizatora wydarzenia.

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych