Asset Publisher Asset Publisher

Łąka kwietna już zasiana

W ramach projektu „Leśnicy dla klimatu z lokalnymi samorządami. Zakładanie łąk kwietnych” została posiana łąkę kwietną na terenie wskazanym i przygotowanym przez Gminę Międzychód (Park Oskara Tietza).

Mieszankę nasion tworzących łąkę wysiali: Zastępca Burmistrza - Rafał Ciszewicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzychód - Sylwester Morawiak, Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Gorzowie Wlkp. - Ireneusz Gołaski oraz Prezes Koła Pszczelarzy w Międzychodzie - Krystian Girus. 

Łąki kwietne mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim to bogactwo pyłku dla owadów zapylających, o które powinniśmy dbać. Ponadto zatrzymują o wiele więcej wody niż zwykły trawnik, który nie dość, że jest pustynią dla zapylaczy to, często koszony, szybciej odparowuje wodę.

Łąki kwietne cieszą oczy i sprawiają, że w mieście możemy poczuć sielski klimat wsi. To także oaza różnorodności biologicznej, gdzie oprócz zapylaczy i innych owadów mogą bytować płazy, gady, małe ssaki czy ptaki. Łąki kwietnej nie trzeba kosić tak jak trawnika.