Asset Publisher Asset Publisher

Dęby Pamięci dla Ofiar zbrodni katyńskiej

W ramach akcji „Katyń… ocalić od zapomnienia” 12 października 2021 roku na terenie Szczecina odbyło się uroczyste sadzenie dwóch Dębów Pamięci dla uhonorowania ofiar mordu katyńskiego.

Wśród upamiętnionych ofiar znaleźli się:
- starszy posterunkowy Policji Państwowej Czesław Dylak
- major Wojska Polskiego Piotr Woropay-Hordziejewicz

Po raz kolejny leśnicy szczecińskiej dyrekcji, w ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Szczecinie oraz Stowarzyszeniem „Katyń”, przekazali sadzonki dębów wraz z certyfikatem. Drzewka zostały posadzone na terenie: Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Hoża 6.

W uroczystości udział wzięli, m.in.: przedstawiciele rodzin upamiętnionych ofiar, Zbigniew Bogucki wojewoda zachodniopomorski, dr Paweł Skubisz dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, delegacja Stowarzyszenia „Katyń” z prezes  Jolantą Turlińską-Kępys na czele, Andrzej Szelążek dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

"Kultywowanie pamięci o polskich ofiarach totalitaryzmu sowieckiego to nasz obowiązek. Jestem zaszczycony, że my leśnicy możemy brać udział w ogólnopolskim programie „Katyń – ocalić od zapomnienia”" – powiedział Andrzej Szelążek dyrektor RDLP w Szczecinie.

 

Tekst i fot. Jolanta Sojka