Asset Publisher Asset Publisher

5 maja w Resku sadzimy drzewa

Nadleśnictwo Resko zaprasza do udziału w akcji "Łączą nas Drzewa"

Nadleśnictwo Resko zaprasza do uczestnictwa w sadzeniu drzew w Resku w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą „Łączą nas Drzewa" organizowanej z inicjatywy Pana Edwarda Siarki, sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

W dniu 5 maja 2022 roku, przy ulicy Olsztyńskiej w Resku, na skwerze przy parku miejskim, o godzinie 13:00, akcję sadzenia drzew w ramach kampanii „Łączą nas Drzewa” zainauguruje Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecnie, Pan Andrzej Szelążek. Drzewa zostaną posadzone wspólnie przez leśników i lokalnych samorządowców. m.in. przez Wicewojewodę Zachodniopomorskiego - Pana Mateusza Wagemanna, Starostę Łobeskiego - Panią Renatę Kulik, Burmistrza Reska - Pana Arkadiusza Czerwińskiego.

Do akcji zostali również zaproszeni mieszkańcy Reska, w tym rodzice, którym w okresie od 30 sierpnia 2019 r. do 30 marca 2022 r. urodziło się dziecko i na cześć narodzin, będą mogli posadzić pamiątkowe drzewko oznaczone tabliczką z imieniem dziecka.

Ponadto przygotowane będzie stoisko edukacyjno-promocyjne Lasów Państwowych z możliwością degustacji produktów marki „Dobre z lasu” reprezentującą ekologiczną, naturalną i zdrową żywność na bazie dziczyzny, miodów oraz płodów runa leśnego pochodzących z polskich lasów.

Przedsięwzięcie ma na celu zachęcenie do aktywnej działalności na rzecz  polskich lasów, zapoznanie z gospodarką leśną i ochroną przyrody prowadzoną w Lasach Państwowych. W trakcie wydarzeń organizowanych w różnych regionach kraju akcentowany będzie komunikat o rosnącej powierzchni lasów i ich pozytywnym wpływie na klimat.

Do zobaczenia!