Wydawca treści Wydawca treści

Puszcza Gorzowska

Nazwa projektu: Obszary Natura 2000 szansą wzbogacenia różnorodności biologicznej Puszczy Gorzowskiej

Beneficjent: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych (RDLP) w Szczecinie

Projekt realizowany w nadleśnictwach: Barlinek, Bogdaniec, Kłodawa, Strzelce Krajeńskie

Kwota wydatków kwalifikowalnych: 2 900 995,95 zł, kwota dofinansowania 2 465 846,54 zł

Planowany okres realizacji: lata 2018 – 2022

Liczba gatunków objętych działaniami ochronnymi: 14

Liczba typów siedlisk objętych działaniami ochronnymi: 14

Powierzchnia siedlisk wspieranych w celu uzyskania lepszego statusu ochrony - 2417,62 ha

Opis projektu: Celem projektu jest wdrożenie działań służących ochronie, siedlisk przyrodniczych oraz rzadkich i chronionych gatunków na obszarach Natura 2000 oraz poza nimi, przed nadmierną antropopresją spowodowaną ruchem turystycznym. Cel projektu zostanie zrealizowany poprzez stworzenie i modernizację infrastruktury oraz szlaków, które pozwolą na ukierunkowanie ruchu turystycznego i ochronę cennych przyrodniczo miejsc Wśród działań z zakresu czynnej ochrony planowane są między innymi działania na rzecz ochrony dzikich pszczół i trzmieli oraz poprawa warunków bytowania gągoła, rybołowa
i nurogęsi. Cel dodatkowy Projektu to podniesienie świadomości na temat obszarów Natura 2000.
Z przedsięwzięć infrastrukturalnych na uwagę zasługuje utworzenie największego w Puszczy Gorzowskiej, blisko 200 km Szlaku pieszo-rowerowego. Szlak łączy obecne i planowane miejsca turystyczne.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

NOC SÓW 2023

NOC SÓW 2023

Zapraszamy na kolejną edycję Nocy Sów w Nadleśnictwie Kłodawa. Wydarzenie odbędzie się w Korsakówce, przy siedzibie Nadleśnictwa, w dniu 17 lutego 2023 r. (piątek), od godz. 17:30.

PROGRAM:

17:30 Spotkanie w Korsakówce

18:30 Wycieczka terenowa – poszukiwanie i nasłuchiwanie sów

20:30 Wspólne ognisko w terenie

Uczestnikiem wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody. Uczestnicy mogą zgłaszać się na wydarzenie pisząc wiadomość na adres: aleksandra.popiolek@szczecin.lasy.gov.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu  600 340 251. Na zgłoszenia czekamy do 14 lutego 2023 r. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wydarzenie jest nieodpłatne. Zgłoszenie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu “Nocy Sów”, dostępnego pon linkiem: https://nocsow.pl/regulamin-nocy-sow/

Uczestnicy na wycieczkę w teren udają się własnym środkiem transportu. Proszę pamiętać o ciepłym ubraniu i odpowiednim obuwiu oraz o zabraniu latarki.

Pomysłodawcą i Koordynatorem Nocy Sów jest https://jestemnaptak.pl/