Asset Publisher Asset Publisher

Sulęcińscy leśnicy mają nową siedzibę

Budynek jest nowoczesny, ekologiczny, stoi przy samym lesie.

Uroczyste otwarcie miało miejsce 20 kwietnia a uczestniczyli w nim, m.in. wojewoda lubuski Władysław Dajczak, przedstawiciele: lokalnych władz samorządowych i rządowych, duchowieństwa, służb mundurowych, przemysłu drzewnego, wykonawców prac leśnych, instytucji i organizacji z którymi współpracuje nadleśnictwo, mediów oraz leśnicy.

 

Przed budynkiem nadleśnictwa uczestnicy uroczystości posadzili wspólnie 3 lipy.  Mają być one symbolem życia i witalności. Następnie uroczyście przecięto wstęgę, by symbolicznie otworzyć nową siedzibę.

To piękna inwestycja i bardzo nowoczesny obiekt. Po 29 latach funkcjonowania w starym poniemieckim budynku, nadleśnictwo doczekało się nowej siedziby. Mam nadzieję, że Nadleśnictwo Sulęcin, które jest ważne na terenie naszego województwa, będzie jeszcze lepiej spełniało swoje codzienne zadania. To ważne, by miejsce pracy ludzi odpowiedzialnych za utrzymanie lasów w dobrej kondycji, wspierało ich w realizacji tego zadania – mówił wojewoda lubuski Władysław Dajczak w czasie uroczystości.  

Ten budynek to dzieło leśników, którzy pracowali na terenie Nadleśnictwa Sulęcin oraz ich następców, którzy tę pracę przejęli. Realizacja planów i zamierzeń odbywała się w trudnym momencie pandemii i nie widzieliśmy w jakim kierunku się to wszystko rozwinie. Gdy obejmowałem stanowisko dyrektora usłyszałem, że jeśli chcę mieć dobre wyniki to muszę stworzyć ludziom odpowiednie warunki do pracy. Na przykładzie Nadleśnictwa Sulęcin mogę powiedzieć, że warunki już są. Teraz czekam na jej efekty – powiedział dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek.

Nadleśnictwo Sulęcin jest jednym z 35 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. W obecnych granicach zostało utworzone 1 stycznia 1993 roku.

Wojewoda Władysław Dajczak, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył odznaczenia wyróżniającym się pracownikom Lasów Państwowych. Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został Ryszard Brygman (nadleśniczy Nadleśnictwa Kliniska), a Złote Medale Za Długoletnią Służbę otrzymali: Marian Janusz Targos (dyrektor Ośrodka Transportu Leśnego w Gorzowie Wlkp.) i Piotr Bernard Bielanowski (emerytowany Nadleśniczy nadleśnictwa Międzychód).