Asset Publisher Asset Publisher

RDLP w Szczecinie - Submisja 2023 – wyniki

Podczas XXXI Submisji drewna cennego i tartacznego w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie sprzedano około 1.065 metrów sześciennych drewna, o wartości 5,8 mln zł.

 

Na tegorocznej submisji, której rozstrzygnięcie miało miejsce 26 stycznia br. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, wystawione zostało drewno przez 22 nadleśnictw szczecińskiej dyrekcji oraz Zespół Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie.

 

Surowiec dębowy, bukowy, olchowy, jesionowy, jaworowy i czereśniowy – łącznie w ilości 1.087 m3 przygotowano do sprzedaży na dwóch placach składowych: w Nowym Drezdenku
i Ognicy. Został on wybrany w lesie przez wykwalifikowane służby brakarskie szczecińskiej dyrekcji, na zaplanowanych do użytkowania pozycjach.

 

Na zakup wystawionego do sprzedaży drewna wpłynęło 13 ofert, z siedmiu krajów tj. z Polski, Niemiec, Czech, Włoch, Austrii, Estonii i Portugalii. Sprzedano 1.065 m3, co stanowi 97,9 % ogólnej masy wystawianego drewna. Nabywcy nie znalazło 22 m3 surowca.

Najwyższą cenę osiągnął los drewna dębowego zakupiony przez firmę Mehling & Wiesmann Sägewerk-Holzgroßhandlung-Furnierwerk GmbH z Niemiec - 2.165 €/m3  (10.176 zł/mᵌ). Jest to najwyższa cena za 1 mᵌ surowca drzewnego w 31-letniej historii submisji organizowanych przez szczecińską RDLP.


Uzyskana w tegorocznej submisji średnia cena surowca dębowego – 1.229 €/m3 (5.775 zł/mᵌ) jest również najwyższą w 31-letniej historii tej formy sprzedaży w RDLP w Szczecinie.