Asset Publisher Asset Publisher

PO RAZ DZIESIĄTY POBIEGLI WOKÓŁ TRZECH JEZIOR

Wczorajsze niedzielne przedpołudnie spędziliśmy w przemiłej biegowej atmosferze nad jeziorem Nierzym, gdzie świętowaliśmy dziesiąty – jubileuszowy Bieg Trzech Jezior, który organizujemy wspólnie z Miastem Gorzów Wielkopolski, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Gminą Kłodawa.

Co roku w zawodach towarzyszy nam inny gatunek ptaka, który spotkać możemy na terenie Nadleśnictwa Kłodawa. Symbolem tegorocznej edycji była wilga, która ozdobiła medal i koszulkę, projektowane przez nas z wyjątkowym zaangażowaniem. Bieg ukończyło 182 uczestników spośród których najszybciej na mecie stawił się Pan Jacek Gwóźdź, przed Panem Arkadiuszem Blacharskim i Tomaszem Jędrzejczykiem. Z kobiet pierwsza dobiegła Pani Katarzyna Fieńko, a za nią Panie: Kamila Kowalczyk i Sywlia Starak. Jak co roku wyłoniliśmy również najszybszego leśnika (w tym roku również najszybszą leśniczkę) oraz najlepszego mieszkańca i mieszkankę Gminy Kłodawa. Ze względu na to, że była to wyjątkowa okazja, postanowiliśmy wyróżnić również najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu, najszybszego gorzowianina i gorzowiankę, a także Pana Piotra Dzięcioła, który jako jedyny biegł we wszystkich dziesięciu edycjach Biegu Trzech Jezior. Dzięki sponsorom: PGE Energia Ciepła Oddział w Gorzowie Wlkp., Gospodarczemu Bankowi Spółdzielczemu w Barlinku, Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnemu Słowianka Gorzów Wlkp., UTLiO Ewa Cimadner, SUKURS Centrum ubezpieczeniowe Mirosław Chrustowski, PPUH Leon Tołkacz i ufundowanym przez nich nagrodom, mogliśmy obdarować większą liczbę biegaczy i nadać imprezie wyjątkowy charakter.

Jak co roku odbyły się również biegi dla najmłodszych, w trzech kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7-11 lat i 12-15 lat. Najlepsi otrzymali nagrody i puchary, a dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy drobne upominki i medale.

Przy okazji aktywnego spędzania wolnego czasu, dzięki współpracy z Fundacją DKMS, można było również zarejestrować się w bazie dawców szpiku i być może podarować komuś drugie życie.

Patronat honorowy nad biegiem objął Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Dziękujemy za Państwa obecność w tym ważnym dla nas dniu i mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze jak my.

Wyniki: https://super-sport.com.pl/wyniki/wyniki-2022/3437-x-bieg-trzech-jezior-wyniki.html

Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/174ynFGm_d-amZ2jRBU6fwXbdnm7GEHqu?usp=sharing