Asset Publisher Asset Publisher

Obchody dnia ziemi przez pracowników RDLP w Szczecinie

23 kwietnia br. pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie wraz ze swoimi rodzinami posadzili las na terenie Nadleśnictwa Trzebież.

W sobotni poranek uczestnicy sadzenia lasu spotkali się na terenie leśnictwa Poddymin. Spotkanie rozpoczął Pan Andrzej Szelążek – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Głos zabrał również gospodarz wydarzenia Pan Nadleśniczy Tomasz Kulesza jak również Naczelnik Wydziału Hodowli Lasu RDLP w Szczecinie Pan Bernard Piecyk.

Po krótkim instruktarzu do pracy przystąpiło łącznie 45 osób w tym również dzieci. Najmłodszy uczestnik miał niespełna 2 latka. Sadzonki buka pospolitego zostały posadzone przez uczestników akcji na przygotowanym terenie. Po pracy można było się posilić ciepłą zupą, czy kiełbasą upieczoną na ognisku.

Dzięki tej inicjatywie możliwe było aktywne spędzenie wolnego czasu wraz z rodzinami. Niewątpliwym atutem tego typu spotkań jest również edukacja, wartości przekazywane dzieciom przez ich opiekunów. Nauka o lesie, którą można dotknąć, doświadczyć, spróbować jest dużo bardziej ciekawa i łatwiej się ją przyswaja. Być może wśród najmłodszych uczestników akcji rośnie kolejne pokolenie leśników.