Asset Publisher Asset Publisher

MAJÓWKA - zapraszamy do lasu i na film

Kilka dni wolnych od pracy oraz ciepła, słoneczna pogoda w połączeniu z wiosenną scenerią, to idealne okoliczności, aby wyruszyć do lasu. Leśna przyroda jest w pełni rozkwitu. Warto zapoznać się z nią w naturze, a swoją wiedzę o leśnictwie poszerzyć, oglądając film „Dębowe królestwo”.

Choć wczesnowiosenne rośliny runa jak przylaszczki i zawilce zdążyły już przekwitnąć, to w pełni kwitnienia są teraz kolejne, później rozwijające się gatunki, np. dąbrówki i gwiazdnice oraz wiele rodzajów drzew. Tło dla nich stanowią młode liście drzew i krzewów we wszystkich odcieniach zieleni.

Tych, którzy z różnych powodów nie mogą odbyć wiosennej wycieczki do lasu, zapraszamy do wirtualnych odwiedzin Nadleśnictwa Smolarz. W filmowych kadrach uwiecznione zostało piękno lasu we wszystkich porach roku. O lesie, w którym pracują i o tym, czym się zajmują, opowiedzą sami leśnicy. Film może być inspiracją do poznawania pobliskich terenów leśnych oraz wyjaśnieniem celu zabiegów wykonywanych przez leśników, których efekty można zobaczyć podczas wizyty w terenie. Zapraszamy do oglądania!