Asset Publisher Asset Publisher

Krzywy Las - na nowym znaczku pocztowym „Polska Zobacz Więcej”.

Jedna z największych atrakcji przyrodniczych Pomorza Zachodniego doczekała się własnego znaczka pocztowego. Znaczek z Krzywym Lasem wydano w ramach promocji projektu rewitalizacji Krzywego Lasu, w który zaangażowane są Nadleśnictwo Gryfino i Gmina Gryfino. Partnerem strategicznym rewitalizacji Krzywego Lasu jest Fundacja PGE i PGE Polska Grupa Energetyczna.

Poczta Polska wprowadziła do obrotu pocztowego znaczek z Krzywym Lasem w ramach wydawnictwa filatelistycznego promującego emisję „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ”. Na znaczku z Krzywym Lasem znajduje się specjalny kod QR, odsyłający do filmu promocyjno – informacyjnego stworzonego przez Gminę Gryfino. Znaczki można zakupić pojedynczo bądź w arkuszu razem ze znaczkiem przedstawiającym bieszczadzki pejzaż z rzeką San i widokiem na pasmo górskie Otrytu w Bieszczadach Zachodnich. W tym samym czasie do obiegu weszły także koperta FDC ze zdjęciem Międzyodrza (z naklejonym znaczkiem pocztowym ostemplowana w pierwszy dzień obiegu znaczka) oraz datownik. Autorem projektu znaczka i koperty jest Roch Stefaniak, zdjęcia są autorstwa gryfinianina Macieja Kurkiewicza. Dodatkowo w ramach działań promocyjnych Gmina Gryfino wydała wraz z Pocztą Polską kartkę pocztową, którą można zakupić w gryfińskim oddziale pocztowym. Z okazji wydania znaczka o Krzywym Lesie, kartkę pocztową można otrzymać bezpłatnie w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie na gryfińskim nabrzeżu, w Bibliotece Publicznej w Gryfinie oraz w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie (Biuro Obsługi Interesantów).

Znaczek pocztowy jest kolejnym elementem wchodzącym w skład działań promocyjnych Krzywego Lasu. W ramach projektu rewitalizacji utworzyliśmy powierzchnię, na której powstanie „nowy Krzywy Las”. Zasadziliśmy na niej sosenki, które przejdą proces krzywienia. Towarzyszyć im będą te wyhodowane z nasion zebranych z „krzywych sosen”. Za kilka lat przekonamy się jak powstał ten wyjątkowy pomnik przyrody.

Rewitalizacja Krzywego Lasu prowadzona jest dzięki wspólnemu zaangażowaniu Nadleśnictwa Gryfino, Gminy Gryfino oraz Fundacji PGE i Grupy PGE.