Asset Publisher Asset Publisher

HAŁDY ŚMIECI W PUSZCZY NOTECKIEJ

Ktoś wyrzucił hałdy śmieci w Puszczy Noteckiej na granicy leśnictw Przedlesie i Żmijowiec pod Międzychodem. Sprawcy szuka już Straż Leśna. Jeśli ktokolwiek może coś pomóc, proszony jest o kontakt z Nadleśnictwem Międzychód.

Problem zasypywania naszych lasów śmieciami niestety ciągle istnieje i ma się dobrze. Pomimo zmian w przepisach o gospodarowaniu odpadami, czyli tak zwanej „śmieciowej rewolucji”, która miała miejsce dekadę temu, problem wręcz narasta. Okazuje się, że ciągle jest wielu ludzi, którzy zamiast płacić za śmieci, które są odbierane przez służby komunalne spod ich domu, wolą je wyrzucać w okolicznych lasach.

Tym razem ktoś wyrzucił hałdy śmieci - głównie połamanych płyt styropianowych, ale i kasetonów sufitowych, okien i drzwi - w samym sercu Puszczy Noteckiej. Fatalnego odkrycia dokonali leśnicy Nadleśnictwa Międzychód.

 - Część śmieci nosi ślady spalenia, więc być może pochodzą z rozbiórki jakiegoś spalonego domu lub domku letniskowego - mówią Józef Otter oraz Włodzimierz Gajda z posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Międzychód.

Śmieci zostały porzucone na granicy leśnictw Żmijowiec i Przedlesie pod Międzychodem. Najprawdopodobniej pomiędzy 15 a 16 listopada.

Międzychodzcy leśnicy proszą o pomoc.

Jeśli ktokolwiek może przyczynić się do ustalenia sprawcy, bądź sprawców zdarzenia, proszony jest o kontakt z Nadleśnictwem Międzychód – tel.  95 748 20 91.Źródło: miedzychod.naszemiasto.pl – Krzysztof Sobkowski. Zdjęcia – Krzysztof Sobkowski.