Asset Publisher Asset Publisher

Dzień otwarty Nadleśnictwa Gryfino, wielkie gotowanie leśnych przysmaków i koncert zespołu Taraka

Już w najbliższy czwartek - 12 października zapraszamy do siedziby Nadleśnictwa Gryfino (1 Maja 4 Gryfino) na spotkanie z leśnikami i muzyką zespołu Taraka.

W programie leśnego festynu, który towarzyszy obchodom jubileuszu 100-lecia Lasów Państwowych i 50-lecia Nadleśnictwa Gryfino jest m.in. niezwykły pokaz kulinarny i degustacja potraw inspirowanych leśnymi produktami (dziczyna, dary runa leśnego). Smakowite dania przyrządzi i serwować będzie Karol Kus – lider zespołu muzycznego Taraka i prowadzący program o leśnych kulinariach „Masz to w lesie”. O godzinie 16.00 przeniesie się na scenę przy siedzibie nadleśnictwa, by wraz z zespołem Taraka dać niezwykły koncert. W trakcie wydarzenia otwarte będą stoiska edukacyjne, na których poza sprawdzeniem wiedzy leśnej w grach i konkursach otrzymać będzie można materiały informacyjne, mapy turystyczne i publikacje dotyczące terenu nadleśnictwa (i nie tylko). O godzinie 13.30 zapraszamy również do zwiedzania siedziby nadleśnictwa z przewodnikiem i spotkania z pracownikami biura, którzy na co dzień zajmują się m.in. koordynacją pracy służby terenowej.

Szczegóły wydarzenia:

Kiedy – 12 października 2023 r. (czwartek). Wstęp wolny

Gdzie – siedziba i teren przy budynku Nadleśnictwa Gryfino (ul. 1 Maja 4 Gryfino)

Program:

13.00 – rozpoczęcie wydarzenia i otwarcie stoisk edukacyjnych

13.30 - zwiedzanie siedziby nadleśnictwa z przewodnikiem i zapoznanie ze specyfiką pracy poszczególnych działów leśnego biura (zbiórka na parterze w budynku nadlesnictwa).

14.00 - rozpoczęcie pokazu kulinarnego i degustacji potraw inspirowanych lasem (teren przy budynku nadleśnictwa).

16.00 – koncert zespołu Taraka (scena przy budynku nadleśnictwa)

17.00 – zakończenie imprezy.

O zespole Taraka

Zespół powstał w 2012 roku. Jego założycielem, pomysłodawcą, autorem piosenek jest solista Karol Kus (kompozytor, producent, autor tekstów). Grupa występuje w bardzo ciekawym, rozbudowanym składzie instrumentalnym, wykonując żywiołową muzykę z pogranicza popu, folku oraz rocka.