Aktualności Aktualności

Pierwsza Noc Muzeów w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek!

Już 12 maja 2023 r. od godz. 17:00 w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek odbędzie się pierwsza Noc Muzeów. Zwiedzanie wystawy przyrodniczej, degustacja wyrobów z dziczyzny i nocne poszukiwanie skarbu Hochbergów to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez leśników dla uczestników wydarzenia.

Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek to wyjątkowe miejsce w sercu Puszczy Noteckiej. W budynku zabytkowej Masztalarnii, otoczonej lasami, znajduje się nowoczesna, interaktywna wystawa dioram przyrodniczych oraz wystawa historyczna, które zostaną udostępnione do zwiedzania pod czujnym okiem leśnych przewodników. Sala konferencyjna tej nocy zamieni się w salę kinową oraz miejsce blubrania
o wielkopolskich borowych z nutą historii.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zobaczenia owadów pod lupą
i mikroskopem, skorzystania ze stoiska wirtualnej rzeczywistości, a także zapoznania się z prowadzonym w Lasach Państwowych projektem „Zanocuj w lesie”.

Punkt kulminacyjny wieczoru to kulinarne show „Dobre z lasu” w wykonaniu Karola Kusa oraz recital muzyczny zespołu Taraka.

W znajdującej się nieopodal Masztalarnii drewutni pokazane zostaną „drzewa od strony drewna”, a także odbędą się warsztaty budowania karmników i pokaz gry na rogu. Wydarzenie zakończy nocny spacer po lesie, podczas którego uczestnicy poszukają skarbu Hochbergów, niegdyś właścicieli Zamku i przylegającego do niego majątku.

Organizacja Nocy Muzeów w tym nieoczywistym, pełnym historii miejscu jest wspólną inicjatywą ośmiu nadleśnictw, znajdujących się na terenie trzech województw, wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka”.