Aktualności Aktualności

Migawki z planu filmowego

Zakończono zdjęcia do filmu pt. "Loret - leśnik z charakterem". Historia opisuje losy pierwszego dyrektora Lasów Państwowych - Adama Loreta.

Wśród aktorów grających w filmie zobaczymy m.in. Lesława Żurka, Katarzynę Misiewicz, Mariusza Bonaszewskiego, Wojciecha Skibińskiego.

Ostatni weekend był dla filmowców dniem spędzonym w Puszczy Niepołomickiej, gdzie na terenie ośrodka hodowli żubrów realizowano m.in. ujęcia z udziałem prezydenta Mościckiego. Był to intensywny dzień dla grupy rekonstrukcji historycznej "Pluton" Przysposobienia Wojskowego Leśników.

Pasjonaci leśnych tradycji przyjechali z całej Polski, by zainscenizować kadry z Przysposobienia Wojskowego Leśników, asystować w wizycie prezydenta RP w zagrodzie żubrów i wziąć udział w scenie sadzenia pamiątkowego dębu.

Wśród uczestników znalazł się między innymi Marek Nowak, leśniczy Leśnictwa Kamień z Nadleśnictwa Międzychód, który wcielił się w leśniczego państwowego z lat 30 XX wieku. Odpowiadał on także za dostarczenie umundurowania dla aktorów oraz czuwał nad merytorycznym przebiegiem kręconych scen.

Producentem filmu jest Bogdan Miszczak, właściciel Telewizji Obiektyw, a głównym partnerem są Lasy Państwowe. Obraz w reżyserii Marcina Głowackiego, na podstawie scenariusza Michała Patriarchy, wejdzie na ekrany kin już w lipcu tego roku. Powstanie filmu związane jest ze zbliżającym się jubileuszem 100-lecia powstania Lasów Państwowych.