Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

W lesie kradną nie tylko drewno!

W lesie kradną nie tylko drewno!

Trwający sezon urlopowy sprzyja częstszym spacerom po lesie oraz spędzaniem wolnego czasu na łonie przyrody. Niestety od dwóch miesięcy z parkingów leśnych giną urządzenia turystyczne.

W dniu 20.06.2019 r. stwierdzono kradzież kolejnej ławki z parkingu leśnego. W roku 2019 to czwarta kradzież urządzenia turystycznego na jednym z wielu parkingów znajdujących się na terenie Nadleśnictwa Kliniska. Każda z tych kradzieży zgłaszana jest na Policję, a pracownicy Służby Leśnej oraz Straży Leśnej patrolują parkingi.

W latach ubiegłych kradzieże mienia miały miejsce, lecz dzięki współpracy Straży Leśnej z Policją sprawcy zostali namierzeni, urządzenia zwrócone, a przestępcy ukarani. Złodzieje skradzione urządzenia instalowali na prywatnych posesjach, działkach. 

Nadleśnictwo Kliniska zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc w ujęciu sprawców kradzieży urządzeń turystycznych. Osoby posiadające informację dotyczące skradzionych ławek proszone są o kontakt z Posterunkiem Straży Leśnej Nadleśnictwa Kliniska tel. 914312142, dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie tel. 914602511 lub dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie tel.  914183511.

Kradzież mienia zagrożona jest karą grzywny, aresztu oraz pozbawienia wolności do lat 5.