Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Submisja 2020 r. – RDLP w Szczecinie

Submisja 2020 r. – RDLP w Szczecinie

Podczas XXVIII Submisji drewna cennego i tartacznego w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie sprzedano 841 metrów sześciennych drewna, o wartości prawie 2,4 mln zł.

Uzyskana w tegorocznej submisji średnia cena surowca dębowego – 728 €/m3 (3.085 zł/mᵌ) są najwyższe w 28-letniej historii tej formy sprzedaży w RDLP w Szczecinie – poinformował Stanisław Bieniaś Naczelnik Wydziału Marketingu.

Submisja w liczbach

Na submisji wystawione zostało drewno przez 23 nadleśnictwa szczecińskiej dyrekcji oraz Zespół Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie.

Surowiec dębowy, bukowy, olchowy, jesionowy oraz jaworowy – łącznie w ilości 852 m3 przygotowano do sprzedaży na trzech placach składowych: w Nowinach Wielkich, Ognicy i Rokicie. Został on wybrany w lesie przez wykwalifikowane służby brakarskie szczecińskiej dyrekcji, na zaplanowanych do użytkowania pozycjach.

Na zakup wystawionego do sprzedaży drewna wpłynęło 8 ofert, z  czterech krajów tj. z Polski, Niemiec, Rumuni i Estonii. Sprzedano 841 m3, co stanowi 98,7% ogólnej masy wystawianego drewna. Nabywcy nie znalazło 11 m3 surowca.

Najwyższą  cenę  osiągnął  los  drewna dębowego  zakupiony  przez  firmę  FRAM-POL
z Polski – 1507 €/m(6.385 zł/mᵌ)
.

 

 

Opracowanie tekst: Jolanta Sojka