Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Pojemniki wyrzucone w lesie

Pojemniki wyrzucone w lesie

W minioną niedzielę w Bolewicku (Nadleśnictwo Bolewice) w lesie znaleziono 7 wyrzuconych 1000 litrowych pojemników z nieznaną substancją.

O zdarzeniu została poinformowana Państwowa Straż Pożarna w Nowym Tomyślu. W pracach operacyjnych oprócz służb leśnych Nadleśnictwa Bolewice uczestniczyły służby: PSP Nowy Tomyśl, PSP Poznań – zastęp chemiczny, OSP Bolewice, Policja w Nowym Tomyślu oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Miedzichowie.

Ze zbiorników pobrano próbki do badań, a teren został zabezpieczony. Do czasu zakończenia postępowania pojemniki zostaną w miejscu ich porzucenia.

Takie same zbiorniki, w tych samych ilościach, odnaleziono również w na terenie prywatnym, niedaleko Węgielni oraz na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn.

Z uwagi na brak wiedzy co zawierają pojemniki i potencjalne zagrożenie z ich strony prosimy o rozwagę i nie zbliżanie się do zabezpieczonego miejsca.

Prosimy ponadto o bezzwłoczną informację na policję, gdybyście Państwo natknęli się na podobne zbiorniki porzucone w innych miejscach.

 

Tekst i zdjęcia: Jolanta Gaczyńska, Nadleśnictwo Bolewice