Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

ORIENTEERING – COŻ TO TAKIEGO?

ORIENTEERING – COŻ TO TAKIEGO?

Jesień w lesie to nie tylko grzybobranie. Wszystkie aktywności sportowe możemy uprawiać również w chłodniejsze dni. Jak to mówią – wszystko jest kwestią odpowiedniego ubioru.

W lesie nadal możemy spotkać biegaczy, rowerzystów, hulajnogarzy, a na odpowiednich szlakach nawet rolkarzy. Jednak mamy dla Was jeszcze jedną propozycję – orienteering. Słyszeliście o tym?

Orienteering, czyli orientacja sportowa polega na odnalezieniu oznaczonych punktów kontrolnych i dotarciu do celu w jak najkrótszym czasie. Jest to doskonałe połączenie wysiłku fizycznego z wysiłkiem umysłowym, które możemy uprawiać w kontakcie z naturą, niezależnie od pogody o każdej porze roku.

W ostatnich dniach Nadleśnictwo Kliniska (RDLP w Szczecinie) otworzyło nową atrakcję turystyczną pt. „Zielony Punkt Kontrolny”, która znajduje się w otoczeniu pięknej przyrody Puszczy Goleniowskiej i służy do uprawiania właśnie tej formy aktywności. Przedsięwzięcie jest uzupełnieniem istniejącej w pobliżu drewnianej wieży widokowej.

Więcej o Zielonych Punktach Kontrolnych w innych częściach Polski: 
www.zielonypunktkontrolny.pl

Zielony Punkt Kontrolny w Nadl. Kliniska jest drugim tego typu obiektem w woj. zachodniopomorskim i trzecim na terenie RDLP w Szczecinie. W ramach projektu utworzono 20 słupków kontrolnych z informacjami o świadomości ekologicznej. Do wyboru są ścieżki o trzech poziomach trudności. Proponowane trasy możemy pokonywać indywidualnie lub grupowo, w formie rekreacji lub rywalizacji sportowej. Tempo zabawy określamy samodzielnie: od spaceru przez marsz, trucht do biegu, w zależności od fizycznych możliwości. Od nas również zależy czy trasę pokonamy pieszo, czy może na rowerze? Wariantów tej formy aktywności jest całe mnóstwo.

Szczegółowe informacje na temat ZPK zlokalizowanych na terenie RDLP w Szczecinie znajdziecie na stronach Nadleśnictw:

Serdecznie zapraszamy do zabawy!

 

Tekst; Aleksandra Wadas, RDLP w Szczecinie