Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Mikołaj z lasu w Zespole Szkół Szpitalnych w Szczecinie

Mikołaj z lasu w Zespole Szkół Szpitalnych w Szczecinie

W ramach projektu „Las idzie do szkoły”, zorganizowanego przez Nadleśnictwo Gryfino (RDLP w Szczecinie) przy wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, uczniowie szkoły działającej przy Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Zdroje" (należącej do Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie) tworzyli makiety zimowego lasu. Z naturalnych materiałów przekazanych przez nadleśnictwo powstawały prawdziwe cuda, symbolizujące leśne scenerie zatopione w zimowym uśpieniu. W nagrodę za wykreowanie niezwykłych dzieł, talenty plastyczne i chęci, uczniowie i opiekunowie zostali nagrodzeni upominkami. To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia wspólna lekcja przyrody, jaką w ramach stałej współpracy Nadleśnictwo Gryfino prowadzi od lat ze szkołami działającymi przy szczecińskich szpitalach.

Na ręce Pani Justyny Krakowiak-Misiuna - Dyrektor Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie przekazana została również wielka paczka od napotkanego w lesie Świętego Mikołaja, zawierająca mnóstwo przyborów i materiałów szkolnych, niezbędnych uczniom do kolejnych wspaniałych plastycznych dokonań.

Wszystkim uczestnikom projektu, pacjentom, opiekunom, nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie leśnicy życzą wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, dużo, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

 

Tekst i fot. Lidia Kmiecińska, Nadleśnictwo Gryfino, RDLP w Szczecinie