Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Wydaliśmy prawie 8200 drzewek

Wydaliśmy prawie 8200 drzewek

W 35 nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY  rozdaliśmy 8155 sztuk sadzonek drzew, które trafiły w ręce mieszkańców lokalnych społeczności.

26 kwietnia szczecińscy leśnicy, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY , wydawali sadzonki. Na odbiorców czekały m.in. świerki, dęby, buki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pierwsi chętni po sadzonki w Nadleśnictwie Nowogard zgłosili się już o godzinie 8:30. W większości nadleśnictw sadzonki skończyły się bardzo szybko – np. w Nadleśnictwie Myślibórz wydawanie drzewek trwało tylko 1 godzinę. Nadleśnictwa, których siedziby zlokalizowane są w dalszej odległości od innych zabudowań, wydawały drzewka również poza swoimi siedzibami – tak było np. w Międzyzdrojach, Choszcznie, Kliniskach, Resku. Zdarzyły się również przypadki rezerwacji telefonicznej a sam odbiór miał miejsce 29 kwietnia. Otrzymaliśmy też informacje zwrotne (wraz ze zdjęciami) o już posadzonych drzewkach w ogrodach, działkach.

Podczas przekazywania drzewek były również prowadzone rozmowy na temat polskiej, wielofunkcyjnej gospodarki leśnej a leśnicy udzielali fachowych informacji na temat sadzenia i pielęgnacji młodych drzewek tak aby wyrosły z nich piękne, bujne drzewa, które cieszyć będą swoją obecnością obecne i przyszłe pokolenia.