Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Leśnicy na Dniach Morza

Leśnicy na Dniach Morza

W dniach 8-10 czerwca br. w Szczecinie miała miejsce impreza pn. „Dni Morza”. Z tej okazji do miasta zawitali turyści z całej Polski, Europy, a nawet innych kontynentów.

Organizatorzy zapewnili atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników biorących udział w wydarzeniu. Przygotowane zostały strefy tematyczne, a także stoiska z regionalnymi przysmakami. Stoisko z licznymi aktywnościami przygotowali również leśnicy ze szczecińskiej Dyrekcji Lasów Państwowych. Tematem przewodnim był las i leśnicy w ochronie klimatu.

W wydarzeniu wzięły udział dwa nadleśnictwa: Myślibórz oraz Drawno, które wśród 26 nadleśnictw z całej Polski wdrażają pilotażowy projekt Leśne Gospodarstwa Węglowe, realizowany w Lasach Państwowych. Projekt ma na celu wskazanie roli obszarów leśnych w łagodzeniu negatywnych skutków zmian klimatycznych. W nadleśnictwach prowadzone są działania dodatkowe, tj. odpowiednio zmodyfikowane pod kątem zwiększenia pochłaniania CO2 i zmagazynowanie dodatkowych ilości węgla.

Od samego początku imprezy aż do jej zamknięcia, przez trzy dni leśnicy mieli pełne ręce roboty. Leśne stoisko przyciągało tłumy odwiedzających. Leśnicy tłumaczyli rolę lasu w akumulowaniu dwutlenku węgla oraz podejmowane przez leśników działania na rzecz ochrony klimatu. Podkreślali również rolę drewna, który jest wielkim magazynem węgla i poprzez jego użytkowanie również chronimy środowisko i klimat.

Jesteśmy przekonani, że przedstawiony na stoisku obraz leśnictwa, jaki zapadł w świadomości odwiedzających na długo pozostawi pozytywne wrażenia.