Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Lato z leśnikami

Lato z leśnikami

Lato, a z nim wakacje, zbliżają się wielkimi krokami. Letni czas chętnie spędzamy w plenerze, na świeżym powietrzu. Warto wtedy wybrać się do lasu lub skorzystać z wielu atrakcji, jakie oferują szczecińscy leśnicy.

Oprócz bogatej oferty turystycznej organizujemy i uczestniczymy w różnych imprezach plenerowych. W najbliższym czasie zapraszamy:

  • 22-24 czerwca do Pyrzyc na 38 Międzynarodowego Festiwalu Pyrzyckie Spotkania
    z Folklorem. „Murem za Folklorem”. Festiwal rozpoczniemy posadzeniem pamiątkowego dębu dla  upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas trwania festiwalu uczestnicy mogą odwiedzić nasze stoisko promocyjno-edukacyjne, gdzie czekają liczne leśne atrakcje.
  • 23 czerwca wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie ruszamy na biało-czerwony szlak #mojaniepodległa w czterech miastach 23 czerwca w Dębnie,
    1 lipca w Stargardzie, 8 lipca w Barlinku i 11 lipca w Międzyzdrojach „konwój” ma przystanki, zapraszamy do naszych stoisk edukacyjnych, na których oprócz wielu ciekawych rzeczy nt. lasu, odkryjecie również historię Polski i Lasów Państwowych.
  • 26 czerwca do Nadleśnictwa Kłodawa na „Kłodawskie Lasy i Obertasy” odbywające się
    w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Folk Przystań.
  • Amatorzy sportu również znajdą coś dla siebie - 22 lipca VI Bieg Trzech Jezior organizowany przez Nadleśnictwo Kłodawa, a 11-12 sierpnia w Ośnie lubuskim VII edycja Ośno Triathlon Weekend.