Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

„Czerwcowy las uczy nas”

„Czerwcowy las uczy nas”

to hasło tegorocznej edukacyjnej imprezy plenerowej „DNI LASU 2019”, która odbyła się 04 czerwca br. w Nadleśnictwie Kliniska „Dni Lasu” odbyły się w ramach obchodów 95-lecia funkcjonowania Lasów Państwowych oraz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół z terenu nadleśnictwa Kliniska współpracujących od lat z Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Wśród gości znaleźli się dyrektor RDLP w Szczecinie Pan Andrzej Szelążek, Naczelnik Wydziału Promocji i Mediów RDLP w Szczecinie Pani Jolanta Sojka, Pan Andrzej Grzana z WFOŚiGW w Szczecinie oraz Pani Beata Standio z ZCDN w Szczecinie.

Szkoły oraz leśnicy z Klinisk przygotowali stoiska z bogatą ofertą dla wszystkich uczestników biorących udział w obchodach święta "Dni Lasu".

W programie nie zabrakło m.in. występów artystycznych, konkursów wiedzy leśnej, warsztatów plastycznych, gier, zabaw, pokazów pierwszej pomocy. W trakcie imprezy przeprowadzona została pogadanka przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie na temat bezpiecznych wakacji. W imprezie uczestniczyli również pracownicy Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, Ratownicy Medyczni z Polic oraz pracownicy Nadleśnictwa Kliniska.

Podczas imprezy odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Zatrzymaj ogień – uratuj ekosystem leśny”. Nagrody laureatom konkursu wręczyli: Pan Andrzej Szelążek Dyrektor RDLP w Szczecinie, Pan Andrzej Grzana z WFOŚiGW w Szczecinie oraz Pan Piotr Kmet Nadleśniczy Nadleśnictwa Kliniska.

Podczas imprezy nie zabrakło także wielkiej uczty przy ognisku, były kiełbaski, napoje, bułki, .... no i oczywiście świetna zabawa i miła atmosfera.

 

 

fot. M.Jaguś, K.Cackowska